Duze zdjecie

Pasta do zębów żywiczna


Cena: 44 zł

Dostępność:


Skład: Olej cedrowy, woda destylowana, mąka cedrowa, skorupa orzecha cedrowego, guma celulozowa, żywica cedru, gliceryna roślinna, eteryczny olejek cedrowy, mięta
Pojemność netto: – 60 ml
Producent: "OOO Megre", Nowosybirsk, Rosja.



Żywiczne pasty do zębów „Kedra” są produkowane wyłącznie z surowców cedrowych,
bez dodatków chemicznych,  wypełniaczy, barwników czy konserwantów!


Pasta "Kedra" jest  przeznaczona do użytku specjalnego, przy problemach z jamą ustną lub dziąsłami.

 W skład pasty wchodzi między innymi:
•    olej cedrowy, łagodzący podrażnienia i wzmacniający twarde i miękkie tkanki jamy ustnej,
•    żywica zawierająca naturalne antybakteryjne substancje chroniące przed próchnicą
•    kruszone skorupki orzecha cedrowego, dokładnie czyszczące zęby i przestrzeń międzyzębową.

Żywiczna pasta "Kedra" wstrzymuje krwawienie i koi nadwrażliwość dziąseł już w pierwszym tygodniu stosowania. Wraz z eterycznym olejkiem cedrowym może być z powodzeniem używana w leczeniu parodontozy i chorób dziąseł.

Sposób użycia w przypadku problemów jamy ustnej - skropić szczoteczkę kilkoma kroplami eterycznego olejku cedrowego, następnie nałożyć pastę i umyć zęby. Zaleca się jedynie delikatnie wypłukać usta, aby pozostawić na dziąsłach resztki żywicy i eterów cedrowych, w celu przedłużenia ich działania.

Największą skuteczność daje regularne stosowanie. Bez dodatku fluoru. Może być stosowana przez dzieci, przypadkowe jej połknięcie nie stwarza zagrożenia dla zdrowia.

„Od dawien dawna wykorzystywano żywicę cedrową i otrzymywany z niej balsam przy leczeniu ran, jako środek bakteriobójczy, gojący i zapobiegający infekcjom i powikłaniom. Leczono nią również bóle zębów, przykładając do zęba lub dziąsła. Na Syberii, w jednym z klasztorów obwodu Archangielskiego rośnie ogromny cedr. Jego kora jest mocno zniszczona. Legenda głosi, że w dawnych czasach wierzący, cierpiący na ból zębów, obgryzali pień drzewa. Istniało przekonanie, iż dotykając zębami wypływającej z cedru żywicy, człowiek pozbywa się chorób i bólu zębów oraz dziąseł.”




Syberyjscy chłopi, obok swoich wsi, przez wieki pielęgnowali cedrowe gaje, posadzone na wzór dzikich - nigdzie więcej na świecie nie spotykane iglaste ogrodnictwo. Przywioskowe cedrowniki stanowiły wspólną własność, i nałożone na nie były surowe prawa: Nie pozwalano na nich paść bydła i rozpalać ognisk, surowo karano za zbijanie szyszek.