Duze zdjecie

Olejek eteryczny pichtowy 10 ml


Cena: 15 zł

Dostępność:


Skład: Olejek eteryczny z jodły syberyjskiej    
Pojemność netto: – 10 ml
Producent: "OOO Elbek", Barnaul, Rosja.

Pichtowy olejek eteryczny, wytwarzany ręcznie w małej manufakturze, otrzymywany metodą destylacji w parze wodnej. Jodła (pichta) syberyjska odznacza się podobnymi do cedru właściwościami olejków eterycznych. Posiadają one działanie bakteriobójcze, oczyszczające i jonizujące powietrze.  Posiada silne działanie antybakteryjne, jest źródłem naturalnych prowitamin i fitoncydów.

Pichta w medycynie ludowej była nazywana „leśnym lekarzem”, stosowano ją przy leczeniu przeziębień, grypy, zapalenia oskrzeli. Używana przy bólach zębów, dziąseł, parodontozie. Stosowana profilaktycznie zwiększa odporność, poprawia samopoczucie. W dawnych przepisach zalecana jako środek pomocniczy przy chorobach skóry i jamy ustnej.


Jak stosować:
Inhalacja – 4 kropli na miskę gorącej (wrzącej) wody lub do inhalatora
Uszlachetnianie tłustych kremów – max. 3 krople olejku na 15 g kremu bazowego
Masaże – max. 3-4 krople olejku wymieszane z olejkiem bazowym
Aromatyzacja pomieszczeń – 5-8 kropli nanieść na kulkę z waty, kominek zapachowy lub płatek kosmetyczny i położyć w ciepłym miejscu (np. przy kaloryferze). Można również odświeżać pomieszczenia rozpylaczem, wypełnionym wodą z kilkoma kroplami olejku.
Kąpiel – 3-6 kropel na pełną wannę. Osoby z wrażliwą skórą 1 kropla. Kąpać się nie dłużej niż 20 minut.
Bania, sauna – 2-4 krople na 200-300 ml wody wylewanej na rozgrzane kamienie

Uwaga! Stosować w niewielkich ilościach lub rozcieńczone! Tylko do użytku zewnętrznego.

"Dlaczego w cedrowym naczyniu długo nie psuje się mleko, dlaczego w szafie z cedru nie pojawia się mól, dlaczego pszczoły doskonale się czują właśnie w cedrowym ulu? Cedr jest pełen tajemnic."