Duze zdjecie

Prześcieradło lniane podwójne


Cena: 320 zł

Dostępność:


Skład: Len surowy 100%
Rozmiary: Duże - 216 cm x 244 cm (320 zł)
                         XXL - 216 cm x 270 cm (350 zł)
Wykonano ręcznie w Rosji, Wołogda.


Prześcieradło dla miłośników tradycyjnego, wiejskiego stylu. Uszyte z niebarwionego, niezmiękczonego lnu. W prześcieradle pozostały resztki włókien lnianych, które mogą "gryźć" delikatne, nieprzyzwyczajone osoby. Jednak te oddziaływanie na skórę niesie ze sobą korzyści zdrowotne. W pościeli lnianej nasze ciało czuje się inaczej, bardziej dziko, organizm czuje się bezpieczniej, nie przegrzewa się co gwarantuje głęboki sen.

Lniane płótno wykazuje właściwości antystatyczne oraz antyseptyczne, Wasza pościel nie będzie się elektryzować i stworzy pozytywny mikroklimat. Len jest bardzo wytrzymałym włóknem, dlatego lniana pościel będzie Wam służyć przez lata.

Po kilku-kilkunastu praniach len zmięknie i stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Tkaniny lniane mogą mieć tendencję do kurczenia się z czasem, trzeba brać to pod uwagę przy wyborze prześcieradła i nie kupować wymiaru "na styk", tylko lepiej z zapasem.  Prać w temperaturze do 40 stopni.

Dane prześcieradła pasują do materacy o szerokości 140, 160, 180 i 200 cm (XXL)Medycyna ZSSR oficjalnie uznała żywicę cedru za cenny leczniczy preparat, a w czasie II Wojny Światowej żywicę powszechnie stosowano w rosyjskich wojskowych szpitalach.