Duze zdjecie

Cedrowy naszyjnik aromatyczny


Cena: 59 zł

Dostępność:


Materiał: Cedr syberyjski
Wymiary: Długość - ok. 4cm, grubość - ok. 1,5 cm.
Kraj pochodzenia: Rosja, pracownia "Art of Siberia", NowokuźnieckMalutki, elegancki naszyjnik wykonany z drewna cedru syberyjskiego. W środku ma pustą przestrzeń, do której wkrapla się wybrane olejki eteryczne - najlepiej olejki z drzew iglastych, o właściwościach bakterio- i wirusobójczych. Olejek eteryczny ulatnia się z naszyjnika przez kilka godzin, otaczając użytkownika eterami i fitoncydami. Może być stosowany profilaktycznie lub w aromaterapii.

Zastosowania:

a) Profilaktycznie u dzieci uczęszczających do szkoły/przedszkola, w okresie wzmożonych zachorowań na grypę, przeziębienia.
b) Profilaktycznie u dorosłych, mających często styczność z chorobami przenoszonymi drogą kropelkową (w pracy, środkach transportu publicznego itd.)
c) W leczeniu chorób gardła, płuc, jako całodobowy "inhalator", lub terapeutycznie przy bólach głowy, aromaterapii, relaksacji.

Sposób użycia:

Rozwiązać i wyjąć sznurek, następnie ostrożnie, nie rozlewając, wpuścić do środka kilka kropel wybranego olejku eterycznego (np. sosnowy, cedrowy, jodłowy, eukaliptusowy), po czym zawiązać naszyjnik na szyi.Naszyjniki są robione ręcznie, dlatego nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, mogą występować drobne różnice w kształcie i kolorze!Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Syberii było ściśle związane z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem-krową” i „drzewem-matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów.