Duze zdjecie

Talerz cedrowy


Cena: 40 zł

Dostępność:


CENA PROMOCYJNA 25% TANIEJ !!
Wysokość: ok. 2cm ; Średnica: ok. 25cm
Materiał: Cedr syberyjski Wykończenie: Olej lniany, wosk pszczeli
Wykonanie: Rosja, pracownia "Art of Siberia", Nowokuźnieck


Zastawa stołowa z cedru wnosi do domu przyjemny leśny zapach i tworzy przyjazną, rustykalną atmosferę.

Płaski talerz z drewna cedru syberyjskiego, mocny, solidny, ręcznie wykonany. Gładki, bez zdobień, wielkości i kształtu zwykłego talerza. Można na nim podawać gorące drugie danie, posłuży również do serwowania kanapek czy dań na zimno.


Konserwacja: Przed pierwszym użyciem przetrzeć gorącym olejem roślinnym (np. lnianym, słonecznikowym, cedrowym) Najlepiej myć samą ciepłą wodą lub z delikatnymi, biodegradowalnymi środkami. Po wyschnięciu, jeśli widać oznaki zużycia, znowu delikatnie przetrzeć olejem, żeby zabezpieczyć przed przebarwianiem się i niszczeniem. Barwiące pokarmy (np. kurkuma, buraki) mogą zostawiać trudne do usunięcia ślady. Nie zostawiać namoczonego lub nie wytartego po umyciu - zawsze wycierać do sucha.


Spis wszystkich dostępnych produktów w sklepie - sprawdź tutaj
Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.