Duze zdjecie

Olej cedrowy z żywicą 10% 100 ml


Cena: 139 zł

Dostępność:


Skład: Olej cedrowy 90%, żywica cedrowa 10%
Producent: OOO "Megre", Nowosybirsk, Rosja
Data ważności: 12 mies. od daty produkcji
Pojemność: 100ml (opakowanie szklane)


Olej z 10% dodatkiem żywicy służy do przeprowadzania kuracji oczyszczającej (tzw. czystki syberyjskiej) oraz jako silny środek zwalczający choroby płuc, przeziębienia i infekcje dróg oddechowych. Pomaga regulować pracę serca i układu krążenia, oraz na bieżąco oczyszczać organizm z toksyn.


Olej cedrowy bardzo dobrze komponuje się z żywicą cedrową. Stosowany jest do leczenia chorób grzybicznych, pochodzenia bakteryjnego lub wirusowego. Polecany pomocniczo przy rekonwalescencji po przebytej boreliozie lub innych ciężkich chorobach. Zewnętrznie używany jako maść do odparzeń, problemów skórnych, skaleczeń jako środek odkażający i gojący, również w kosmetologii jako krem ujędrniający skórę, do włosów jako odżywka (nakładać min. 20 minut przed myciem głowy).


Żywica cedrowa to naturalny antyseptyk. Od dawna wiadomo, że zagajniki syberyjskich cedrów to swoista fabryka tlenu i ozonu, która jonizuje powietrze i nasyca je fitoncydami o antybakteryjnym działaniu, usuwa wirusy i bakterie. Żywica z drzew cedrowych zwiększa odporność, pobudza organizm do życia, przyspiesza procesy zdrowienia i rekonwalescencji.


W czasie wojny żywica była stosowana w syberyjskich szpitalach wojskowych oraz przez partyzantów, do odkażania ran i ich szybszego gojenia się. W literaturze spotyka się wzmianki o tym, że syberyjscy szamani stosowali ją w leczeniu nowotworów i innych ciężkich schorzeń.


Uwagi odnośnie przyjmowania:
a) 15-20 minut po spożyciu oleju z żywicą, należy obowiązkowo coś zjeść, gdyż żywica pobudza wydzielanie soków trawiennych - w przeciwnym razie mogą wystąpić bóle żołądka lub pieczenie.
b) Dla osób z wrażliwym lub chorym żołądkiem/układem pokarmowym, polecana jest żywica 5% lub o niższym stężeniu (można samodzielnie rozcieńczyć olejem)
c) Nie poleca się podawania żywicy cedrowej dzieciom poniżej 7 roku życia, chyba że jest nagła potrzeba - nawet wtedy nie powinno się przekraczać stężenia 1-2%.
d) W razie potrzeby, olej z żywicą (5% lub 10%) można przyjmować kilkukrotnie w ciągu dnia, należy jednak pamiętać aby wypić go niedługo przed posiłkiem.
e) Trzeba mieć na uwadze, że olej z żywicą nie jest suplementem diety czy olejem spożywczym, a silnym, naturalnym środkiem leczniczym, i traktować go jak lekarstwo

.
UWAGA!!! U niektórych osób, po przyjęciu żywicy cedrowej, mogą wystąpić niepożądane reakcje, takie jak swędzenie lub zmiany skórne, bóle, pieczenie podczas oddawania moczu, tymczasowe pogorszenie samopoczucia, zwiększone wykaszliwanie śluzu i innych wydzielin, w skrajnych wypadkach krwotoki z nosa. W takich wypadkach należy odstawić olej z żywicą, i wrócić do stosowania dopiero kiedy minie chwilowe pogorszenie stanu zdrowia (w przypadku przerwania syberyjskiej kuracji oczyszczającej, należy zacząć ją ponownie od minimalnej dawki). Może to być spowodowane zanieczyszczeniem organizmu (pasożyty, toksyny), indywidualną nietolerancją żywicy lub chorobami, które zwiększają wrażliwość na żywicę, lub też może być to konsekwencją procesu oczyszczania organizmu.

W komplecie do oleju z żywicą 10%, instrukcja przeprowadzenia kuracji oczyszczającej.

Medycyna ZSSR oficjalnie uznała żywicę cedru za cenny leczniczy preparat, a w czasie II Wojny Światowej żywicę powszechnie stosowano w rosyjskich wojskowych szpitalach.