Duze zdjecie

Pasta "Kedra" żywica-mięta


Cena: 35 zł

Dostępność:


PROMOCJA 15 % taniej!! stara cena 42 zł


Skład: Olej cedrowy, woda destylowana, mąka cedrowa, skorupa orzecha cedrowego, guma celulozowa, żywica cedru, gliceryna roślinna, eteryczny olejek cedrowy, mięta
Pojemność netto: – 60 ml Producent: "OOO Megre", Nowosybirsk, Rosja.

  Żywiczne pasty do zębów „Kedra” są produkowane wyłącznie z surowców cedrowych,

  bez dodatków chemicznych,  wypełniaczy, barwników czy konserwantów!


  Pasta "Kedra" jest  przeznaczona do użytku specjalnego, przy problemach z jamą ustną lub dziąsłami.


  W skład pasty wchodzi między innymi:

  • olej cedrowy, łagodzący podrażnienia i wzmacniający twarde i miękkie tkanki jamy ustnej, 
  • żywica zawierająca naturalne antybakteryjne substancje chroniące przed próchnicą
  • kruszone skorupki orzecha cedrowego, dokładnie czyszczące zęby i przestrzeń międzyzębową.


  Żywiczna pasta "Kedra" wstrzymuje krwawienie i koi nadwrażliwość dziąseł już w pierwszym tygodniu stosowania.  Wraz z eterycznym olejkiem cedrowym może być z powodzeniem używana w leczemiu parodontozy i chorób dziąseł.  Sposób użycia w przypadku problemów jamy ustnej - skropić szczoteczkę kilkoma kroplami eterycznego olejku cedrowego, następnie nałożyć pastę i umyć zęby. Zaleca się delikatnie wypłukać usta, aby pozostawić na dziąsłach resztki żywicy i eterów cedrowych, w celu przedłużenia ich działania.


  Największą skuteczność daje regularne stosowanie. Bez dodatku fluoru. Może być stosowana przez dzieci, połknięcie nie stwarza zagrożenia.
  „Od dawien dawna wykorzystywano żywicę cedrową i otrzymywany z niej balsam przy leczeniu ran, jako środek bakteriobójczy, gojący i zapobiegający infekcjom i powikłaniom. Leczono nią również bóle zębów, przykładając do zęba lub dziąsła. Na Syberii, w jednym z klasztorów obwodu Archangielskiego rośnie ogromny cedr. Jego kora jest mocno zniszczona. Legenda głosi, że w dawnych czasach wierzący, cierpiący na ból zębów, obgryzali pień drzewa. Istniało przekonanie, iż dotykając zębami wypływającej z cedru żywicy, człowiek pozbywa się chorób i bólu zębów oraz dziąseł.”


  Spis wszystkich dostępnych produktów w sklepie - sprawdź tutaj


  "Dlaczego w cedrowym naczyniu długo nie psuje się mleko, dlaczego w szafie z cedru nie pojawia się mól, dlaczego pszczoły doskonale się czują właśnie w cedrowym ulu? Cedr jest pełen tajemnic."