Duze zdjecie

Prześcieradło lniane pojedyncze


Cena: 300 zł

Dostępność:


PRODUKT BĘDZIE DOSTĘPNY OD PAŹDZIERNIKA
Materiał: Len surowy, niebielony
Rozmiar: 145 cm x 200 cm
Wykonano ręcznie w Rosji, Wołogda.

Prześcieradło dla miłośników tradycyjnego, wiejskiego stylu. Uszyte z niebarwionego, niezmiękczonego lnu. W prześcieradle pozostały resztki włókien lnianych, które mogą "gryźć" delikatne, nieprzyzwyczajone osoby. Jednak te oddziaływanie na skórę niesie ze sobą korzyści zdrowotne. W pościeli lnianej nasze ciało czuje się inaczej, bardziej dziko, organizm czuje się bezpieczniej, nie przegrzewa się co gwarantuje głęboki sen.

Lniane płótno wykazuje właściwości antystatyczne oraz antyseptyczne, Wasza pościel nie będzie się elektryzować i stworzy pozytywny mikroklimat. Len jest bardzo wytrzymałym włóknem, dlatego lniana pościel będzie Wam służyć przez lata.

Po kilku-kilkunastu praniach len zmięknie i stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Tkaniny lniane mogą mieć tendencję do kurczenia się z biegiem czasu, trzeba brać to pod uwagę przy wyborze prześcieradła i nie kupować wymiaru "na styk", tylko lepiej z zapasem.

 

Dane prześcieradło pasuje do materacy o szerokości 90 cm i 120 cm.

Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.