Duze zdjecie

Olej cedrowy "Anastazja" 100 ml


Cena: 139 zł

Dostępność:


Pojemność: 100ml, opakowanie szklane
Skład: Olej z nasion cedru syberyjskiego
Producent: OOO "Megre", Nowosybirsk, Rosja

Data ważności: 12 mies. od daty produkcji
Olej cedrowy to jeden z najsłynniejszych produktów syberyjskiej tajgi. Wyjątkowa tradycyjna metoda tłoczenia na zimno przy użyciu drewnianych pras,  pozwala zachować wszystkie składniki i mikroelementy obecne w orzechach cedrowych. Nasiona z których pozyskuje się olej, są łuskane ze skorupek bezpośrednio przed tłoczeniem, co zapewnia maksymalną świeżość.  Cały proces obróbki orzecha odbywa się na wsi, w syberyjskiej tajdze, z dala od miast i okręgów przemysłowych.


Olej z orzechów syberyjskiego cedru jest wyjątkowo bogaty w witaminy A, B, C i wit. E, zwaną również „witaminą młodości”, kwas foliowy. Zawiera potrzebne organizmowi NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe) oraz szereg pierwiastków, takich jak miedź, cynk, magnez, kobalt.Olej cedrowy ma działanie łagodzące na żołądek, zmniejsza wydzielanie kwasu solnego i chroni śluzówkę żołądka i przełyku. Poprawia i reguluje pracę wszystkich narządów.  Bezpieczny i delikatny, może być podawany dzieciom od 1-go roku życia.


 


Już mała łyżka oleju cedrowego dodaje sił do pracy, pobudza do życia i podwyższa poziom energii fizycznej i duchowej. Działa przy przemęczeniu fizycznym lub psychicznym, pomaga odbudować równowagę w człowiekuPolecany dla:
- osób cierpiących na choroby żołądka i układu pokarmowego (wrzody żołądka, nieżyt, stany zapalne)
- osób narażonych na stres i przebywanie w niekorzystnym środowisku (smog, hałas, zanieczyszczenia)
- kobiet w ciąży oraz karmiących (zwłaszcza w okresie bezpośrednio po porodzie)
- wykonywania masażu (poprawia krążenie krwi i jędrność skóry)
- dzieci (od 1-go roku życia)

Stosowanie:


W celach profilaktycznych przyjmować 1 łyżeczkę oleju rano, pół godziny przed jedzeniem. Nie połykać od razu, tylko trzymać w ustach, Im dłużej trzymany w ustach, tym lepszy ma smak i działanie. W razie potrzeby zwiększenia dawki, można pić olej cedrowy przed każdym posiłkiem.
Kurację najlepiej stosować od 30 do 90 dni, im dłuższa tym lepszy leczniczy efekt.
Jedna butelka wystarczy na 2-4 tygodnie stosowania, w zależności od dawkowania.


Dodatkowe zastosowania:


- Olej cedrowy, stosowany zewnętrznie, rozluźnia mięśnie, pomaga na zesztywniałe stawy, zmniejsza ból, wygładza skórę, usuwa napięcia.
- Jako kosmetyk, dobrze sprawdza się sam olej cedrowy lub kremy z wysoką zawartością oleju cedrowego.
- Olej cedrowy, pity regularnie, pomaga w koncentracji i nauce.
- Pomocne w medytacji jest smarowanie olejem cedrowym takich punktów, jak trzecie oko i innych czakr.


 

Zbiór orzechów, jak i proces tłoczenia oleju odbywają się w syberyjskiej tajdze, w ekologicznie czystej strefie.


Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Syberii było ściśle związane z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem-krową” i „drzewem-matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów.