Duze zdjecie

Olej cedrowy "Anastazja" 250 ml


Cena: 280 zł

Dostępność:


Pojemność: 250ml, opakowanie z ciemnego szkła
Skład: Olej cedrowy 100%, tłoczony według specjalnej receptury
Producent: OOO "Megre", Nowosybirsk, Rosja
Data ważności: 12 mies. od daty produkcji

Olej cedrowy wykonany ściśle według procedury Anastazji. Różni się od innych olejów cedrowych dostępnych w naszym sklepie kolorem, smakiem i energią. Wszystkie fazy produkcji, począwszy od łuskania orzechów z szyszek, do wypełniania butelek, są wykonywane ręcznie. Zajmuje się tym jedna, specjalnie wybrana rodzina. Przygotowania i tłoczenie oleju odbywają się w Cedrowym Domu, wyłącznie przy użyciu drewnianych narzędzi.

Orzeszki, z których tłoczony jest olej, wyłuskuje się bezpośrednio przed tłoczeniem, nie są poddawane myciu ani suszeniu, co pozwala zachować żywy pyłek cedrowy. W trakcie tłoczenia, olej cedrowy ścieka bezpośrednio do butelek, w których jest później sprzedawany. Ta procedura sprawia, że olej zawiera w sobie więcej wilgoci niż inne oleje cedrowe, jest bardziej „płynny” a jednocześnie zawiesisty, z dużą ilością osadu – jest to oznaka jakości.

Do opakowania dołączony jest 50-cio rublowy banknot, jako zabezpieczenie przed podróbkami (metoda opisana w książkach „Dzwoniące Cedry Rosji”). Autentyczność oleju można sprawdzić, dzwoniąc do głównej siedziby firmy w Rosji (+7 (383)-291-1370) i podać swój numer banknotu. UWAGA: W NIEKTÓRYCH PARTIACH OLEJU, Z UWAGI NA PRZEPISY CELNE, NIE MA BANKNOTU POD ETYKIETĄ.


Olej z orzechów syberyjskiego cedru jest wyjątkowo bogaty w witaminy A, B, C i wit. E, zwaną również „witaminą młodości”, kwas foliowy. Zawiera potrzebne organizmowi NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe) oraz szereg pierwiastków, takich jak miedź, cynk, magnez, kobalt.

Wykazuje zbawienny wpływ na układ pokarmowy, zmniejsza wydzielanie kwasu solnego i chroni śluzówkę żołądka i przełyku. Poprawia i reguluje pracę wszystkich narządów.  Bezpieczny i delikatny, może być podawany dzieciom od 1-go roku życia.

Stosowanie:

W celach profilaktycznych przyjmować 1 łyżeczkę oleju rano, pół godziny przed jedzeniem. Nie połykać od razu, tylko trzymać w ustach, Im dłużej trzymany w ustach, tym lepszy ma smak i działanie. W razie potrzeby zwiększenia dawki, można pić dodatkowe pół łyżeczki przed każdym posiłkiem.
Kurację najlepiej stosować od 30 do 90 dni, im dłuższa tym lepszy leczniczy efekt.
Jedna butelka wystarczy na ok. 2 miesiące stosowania.


Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.