Duze zdjecie

Miód syberyjski 480 g


Cena: 59 zł

Dostępność:


Opakowanie - słoik szklany z zalakowanym zamknięciem
Producent - ZAO "Górski hektar"
Kraj pochodzenia - Rosja, wieś Krasnogorskoje, Kraj Ałtajski.Produkt z Syberii, z wyżyny Sałairskiej. Miód ten przewyższa właściwościami zdrowotnymi większość miodów dostępnych na polskim rynku, gdyż pochodzi z nieskazitelnie czystych, dziewiczych terenów ałtajskich gór.


Ze względu na swe pochodzenie, zawarta jest w nim siła wysokogórskich wiatrów,
świeżość i lekkość górskich potoków i inne pozytywne wpływy Natury.


Dostępne rodzaje miodu:

- wielokwiatowy (łąkowy). Czuć w nim aromat soków górskich roślin i pyłków górskich kwiatów. Miód o bogatym smaku, ciemnobursztynowym kolorze i średniej gęstości, odporny na szybką krystalizację, nasycony. Duża zawartość mikroelementów i kwasów organicznych.

- wielokwiatowy (gryczany). Łagodny, lekko szczypiący miód o ciekawym smaku,  kolorze masła orzechowego, gęsty, o dużej zawartości witamin i olejków eterycznych. (chwilowo niedostępny)

- Leśny (tajgowy) zawiera aromaty leśnych krzewów i kwiatów, jak również pyłki tajgowych drzew. Miód o ciemnym kolorze, dość rzadki, aromatyczny. (chwilowo niedostępny)Spis wszystkich dostępnych produktów w sklepie - sprawdź tutaj


Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.