Duze zdjecie

Poszewka na poduszkę lniana


Cena: 55 zł

Dostępność:


Materiał: Len surowy, niebielony. Wykonano ręcznie w Rosji, Wołogda.
Rozmiary: 40 cm x 40 cm (45 zł)
                        50 cm x 70 cm (55 zł)
                      

Naturalne poszewki na poduszki dla miłośników tradycyjnego, wiejskiego stylu. Niebielone, niefarbowane, naturalnie lekko szorstkie. W pościeli lnianej nasze ciało czuje się inaczej, bardziej dziko, organizm czuje się bezpieczniej, nie przegrzewa się co gwarantuje głęboki sen.

Lniane płótno wykazuje właściwości antystatyczne oraz antyseptyczne, Twoja pościel nie będzie się elektryzować i stworzy pozytywny mikroklimat. Len jest bardzo wytrzymałym włóknem, dlatego lniana pościel będzie Wam służyć przez lata.

Po kilku-kilkunastu praniach len zmięknie i stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Prać w temperaturze do 40 stopni. Poszewka nie posiada zamka błyskawicznego ani guzików, aby zachować pełną naturalność wykonania, zamykana jest na kieszeń/zakładkę.


Przy składaniu zamówienia podaj rozmiar poszewki, który Cię interesuje.


Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.