Duze zdjecie

Poszewka na poduszkę lniana


Cena: 55 zł

Dostępność:


Materiał: Len surowy, niebielony. Wykonano ręcznie w Rosji, Wołogda.
Rozmiary: 40 cm x 40 cm
OSTATNIE SZTUKI

                      

Naturalne poszewki na poduszki dla miłośników tradycyjnego, wiejskiego stylu. Niebielone, niefarbowane, naturalnie lekko szorstkie. W pościeli lnianej nasze ciało czuje się inaczej, bardziej dziko, organizm czuje się bezpieczniej, nie przegrzewa się co gwarantuje głęboki sen.

Lniane płótno wykazuje właściwości antystatyczne oraz antyseptyczne, Twoja pościel nie będzie się elektryzować i stworzy pozytywny mikroklimat. Len jest bardzo wytrzymałym włóknem, dlatego lniana pościel będzie Wam służyć przez lata.

Po kilku-kilkunastu praniach len zmięknie i stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Prać w temperaturze do 40 stopni. Poszewka nie posiada zamka błyskawicznego ani guzików, aby zachować pełną naturalność wykonania, zamykana jest na kieszeń/zakładkę.


Przy składaniu zamówienia podaj rozmiar poszewki, który Cię interesuje.


Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Syberii było ściśle związane z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem-krową” i „drzewem-matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów.