Duze zdjecie

Prześcieradło lniane pojedyncze


Cena: 249 zł

Dostępność:


Materiał: Len surowy, niebielony
Rozmiar: 145 cm x 200 cm
Wykonano ręcznie w Rosji, Wołogda.

OSTATNIE SZTUKI

Prześcieradło dla miłośników tradycyjnego, wiejskiego stylu. Uszyte z niebarwionego, niezmiękczonego lnu. W prześcieradle pozostały resztki włókien lnianych, które mogą "gryźć" delikatne, nieprzyzwyczajone osoby. Jednak te oddziaływanie na skórę niesie ze sobą korzyści zdrowotne. W pościeli lnianej nasze ciało czuje się inaczej, bardziej dziko, organizm czuje się bezpieczniej, nie przegrzewa się co gwarantuje głęboki sen.

Lniane płótno wykazuje właściwości antystatyczne oraz antyseptyczne, Wasza pościel nie będzie się elektryzować i stworzy pozytywny mikroklimat. Len jest bardzo wytrzymałym włóknem, dlatego lniana pościel będzie Wam służyć przez lata.

Po kilku-kilkunastu praniach len zmięknie i stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Tkaniny lniane mogą mieć tendencję do kurczenia się z biegiem czasu, trzeba brać to pod uwagę przy wyborze prześcieradła i nie kupować wymiaru "na styk", tylko lepiej z zapasem.

 

Dane prześcieradło pasuje do materacy o szerokości 90 cm i 120 cm."W lesie jodłowym - pracować, w brzozowym - bawić się, w cedrowym - modlić się do Boga" - Przysłowie Syberyjskie