Duze zdjecie

Guma do żucia z żywicy cedrowej


Cena: 17 zł

Dostępność:


Skład: Żywica cedrowa, mąka cedrowa (+ ew. sproszkowane owoce)
Ilość w opakowaniu: – 8 sztuk
Producent: "OOO Megre", Nowosybirsk, Rosja.

  Żywicę cedrową stosowano od setek lat w syberyjskiej medycynie ludowej. Jednym z jej zastosowań jest higiena jamy ustnej - wzmacnia zęby i dziąsła, oczyszcza i odkaża jamę ustną, odświeża oddech.


  Guma do żucia „Kedra” nie zawiera cukru, konserwantów ani sztucznych barwników.


  Regularnie stosowana chroni przed próchnicą, kamieniem nazębnym i parodontozą.

  Ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i odkażające, może pomagać w leczeniu chorób jamy ustnej, dziąseł, gardła, wrzodów żołądka.
  W opakowaniu znajduje się 8 gum, które można stosować kilkukrotnie (nie zużywają się). Gumy mogą być zwykłe lub z dodatkiem sproszkowanych owoców (rokitnik/borówka/żurawina) - wysyłamy losowo.
  Może być stosowana przez dzieci od 6-go roku życia.

  Jak stosować: przed użyciem, potrzymać gumę w ustach przez 10-20 sekund. Nie trzeba gumy rozgryzać, a tylko delikatnie żuć. Stosować 15-20 minut po jedzeniu lub przed jedzeniem. W razie połknięcia nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Przy bólu zęba lub dziąsła rozżuć i przyłożyć w bolące miejsce. Jednego kawałka żywicy można używać kilkukrotnie.

  [...] Udowodniono, że żywica cedru jest zdolna przez 4 godziny obronić organizm człowieka od szkodliwego wpływu smogu, spalin, oparów benzyny i farb, dymu z papierosów i innych negatywnych oddziaływań. By otrzymać tę czterogodzinną obronę, wystarczy pożuć żywicę cedru przez 15 minut. [...]

  [...] Od dawien dawna wykorzystywano żywicę cedrową i otrzymywany z niej balsam przy leczeniu ran, jako środek bakteriobójczy, gojący i zapobiegający infekcjom i powikłaniom. Leczono nią również bóle zębów, przykładając do zęba lub dziąsła. Na Syberii, w jednym z klasztorów obwodu Archangielskiego rośnie ogromny cedr. Jego kora jest mocno zniszczona. Legenda głosi, że w dawnych czasach wierzący, cierpiący na ból zębów, obgryzali pień drzewa. Istniało przekonanie, iż dotykając zębami wypływającej z cedru żywicy, człowiek pozbywa się chorób i bólu zębów oraz dziąseł. [...]

  Spis wszystkich dostępnych produktów w sklepie - sprawdź tutaj
  Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Syberii było ściśle związane z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem-krową” i „drzewem-matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów.