Duze zdjecie

Pu Erh z maliną 96 g


Cena: 39 zł

Dostępność:


Waga netto: 96 g
Skład: Liść maliny fermentowany, wierzbówka wąskolistna fermentowana, kwiaty wiązówki, liść borówki, korzeń arcydzięgla, kwiat wierzbówki.

  Syberyjski Pu Erh to połączenie iwan-czaju (tradycyjnego napitku Rusi) z mocą cedru. Dodatek maliny i ziół wzbogaca napar w witaminy i wzmacnia jego właściwości. Wszystkie składniki są prasowane razem i przygotowane w formie podobnej do tabliczki czekolady, podzielonej na 18 kawałków. Jedną porcję można zaparzać 2 do 4 razy.  Właściwości:
  - pomocny w anemii, osłabieniu, awitaminozie
  - przy przeziębieniach
  - normalizuje ciśnienie
  - łagodzi lub likwiduje bóle głowy, zmniejsza napięcie
  - dodaje energii, pobudza (bez kofeiny!)
  - wzmacnia odporność, działa  i rozgrzewająco
  - oczyszcza organizm z toksyn
  - działa łagodząco na układ pokarmowy, poprawia trawienie
  - poprawia skład krwi, bogaty w witaminy i mikroelementy
  - działa przeciwbakteryjne i przeciwzapalnie
  - korzystnie wpływa na układ hormonalny

  Sposób przygotowania: Przepłukać dzbanek lub czajniczek wrzątkiem, aby był ciepły. Wrzucić jedną kostkę Pu Erh, zalać ok. pół litra wody o temperaturze 90°C, pozostawić do naciągnięcia pod przykryciem na 6-8 minut. Dodać miód lub cukier do smaku. Można zaparzać kilkukrotnie.

  Przeciwwskazania: Uczulenie lub nietolerancja poszczególnych składników

  Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Syberii było ściśle związane z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem-krową” i „drzewem-matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów.