Duze zdjecie

Orzechy cedrowe (nasiona) 1kg


Cena: 120 zł

Dostępność:


Waga netto: - 1000g
Kraj pochodzenia:  Rosja, Syberia
Zbiory: Jesień 2021

Jest możliwość zakupu orzechów na wagę, minimalna ilość to 100g. Jeśli chcesz zamówić orzechy na wagę, napisz przy składaniu zamówienia w polu "uwagi", ile gram orzechów potrzebujesz.


Orzechy cedrowe w skorupkach nadają się zarówno do spożycia, jak i posadzenia. Procent wschodów z orzechów cedrowych zależy od zbiorów (jakość orzecha) i przygotowania, zwykle wynosi 20%-60%. Dodatkowe informacje odnośnie sadzenia można znaleźć TUTAJ

Skorupki (jak i jądra orzechów) są wykorzystywane w produkcji silnych nastojów i nalewek przeciwko chorobom układu pokarmowego, krwi i zapaleniom stawów. Można skorupki użyć też jako wypełnienie do poduszek czy materacy leczniczych, ew. jako ściółkę pod drzewa iglaste. Orzechy cedrowe są polecane jako środek pomocny przy kuracji przeciwpasożytniczej wg. Nadieżdy Siemionowej.


Sposoby na łuskanie orzechów cedrowych:

•    Orzechy cedrowe można łatwiej wyłuskać (oddzielić jądra od skorupy), jeżeli namoczymy je w wodzie na 10 minut.
•    Można je rozgryzać zębami, łupać dziadkiem do orzechów lub kombinerkami/innymi narzędziami


Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.