Duze zdjecie

Poduszka cedrowa z płonką


Cena: 210 zł

Dostępność:


Rozmiar – 50 cm x 60 cm
Podwójny bawełniany pokrowiec
Wypełnienie – błona orzechów cedrowych

Niezwykle miękka, lekka i przyjemna w użyciu poduszka, wypełniona tzw. "płonką", czyli błoną oddzielającą orzeszki cedrowe od skorupek.

Wypełnienie ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Poduszka dopasowuje się do ciała, pomaga zmniejszać napięcie (stres) dzięki swoim właściwościom. Wydziela delikatny cedrowy aromat, który ułatwia zasypianie i pomaga się zrelaksować.


Porady:
Poduszka nie wymaga specjalnego traktowania. Zewnętrzną poszewkę w razie zabrudzenia można zdjąć i uprać w temp. 40 stopni. Można suszyć na bezpośrednim słońcu. Wypełnienie poduszki nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, chociaż z upływem lat może się trochę ubić i zmniejszyć objętość.

Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.