Duze zdjecie

Prześcieradło lniane podwójne


Cena: 350 zł

Dostępność:


OCZEKIWANIE NA DOSTAWĘ
Skład: Len 100%
Rozmiar: 216 cm x 244 cm
Wykonano ręcznie w Rosji, Wołogda.


Prześcieradło dla miłośników tradycyjnego, wiejskiego stylu. Uszyte z niebarwionego, niezmiękczonego lnu. W prześcieradle pozostały resztki włókien lnianych, które mogą "gryźć" delikatne, nieprzyzwyczajone osoby. Jednak te oddziaływanie na skórę niesie ze sobą korzyści zdrowotne. W pościeli lnianej nasze ciało czuje się inaczej, bardziej dziko, organizm czuje się bezpieczniej, nie przegrzewa się co gwarantuje głęboki sen.

Lniane płótno wykazuje właściwości antystatyczne oraz antyseptyczne, Wasza pościel nie będzie się elektryzować i stworzy pozytywny mikroklimat. Len jest bardzo wytrzymałym włóknem, dlatego lniana pościel będzie Wam służyć przez lata.

Po kilku-kilkunastu praniach len zmięknie i stanie się miękki i przyjemny w dotyku. Tkaniny lniane mogą mieć tendencję do kurczenia się z czasem, trzeba brać to pod uwagę przy wyborze prześcieradła i nie kupować wymiaru "na styk", tylko lepiej z zapasem.  Prać w temperaturze do 40 stopni.

Dane prześcieradło pasuje do materacy o szerokości 140, 160, 180 i 200 cm.

Jedne z najstarszych traktujących o cedrze zapisków pochodzą ze starożytnego Egiptu. Egipcjanie wierzyli, że to potężne wiecznozielone drzewo było stworzone przez Ozyrysa - sędziego zmarłych, boga odrodzonego życia. Być może dlatego w ich kraju drewno cedrowe najczęściej było używane do budowy łodzi, komnat grobowych faraonów (faraonowie byli uważani za inkarnację Ozyrysa), trumien i sarkofagów.