Iwan-czaj

Pierwsze wzmianki o tradycyjnej rosyjskiej herbacie pojawiły się w XII wieku. W kronikach była opisywana jako panaceum na wszystkie choroby. W Europie została nazwana Iwan-czajem, dlatego że Iwanami nazywano dawniej ogólnie Rosjan, więc Iwan-czaj to po prostu «rosyjska herbata». Z kolei w Moskwie i innych miastach Rosji najbardziej rozpowszechniona była nazwa «herbata Koporska» od nazwy wsi, która pierwsza zaczęła ją przygotowywać na większą skalę.


Czym charakteryzuje się Iwan-czaj?

Można go pić bez ograniczeń (w przeciwieństwie do kawy i herbaty nie zawiera np. kofeiny, kwasu szczawiowego).


Posiada wysoką zawartość witaminy C i właściwości przeciwzapalne, dlatego dawniej leczono nim przeziębienie i różne zakażenia, jak również zatrucia (np. alkoholem). Iwan-herbatę poprawia skład krwi, wpływa na zwiększenie ilości hemoglobiny, odbudowuje zdrowie organizmu. Pomaga przy męskich niedomaganiach. Dla kobiet zalecany w charakterze lekkiego uspokajającego napoju, obniża nerwowość i pobudliwość, poprawia stan emocjonalny i pomaga zasnąć. Przy bólach głowy, migrenach Iwan-czaj bywa zalecany nawet przez współczesnych rosyjskich lekarzy. Obniża ciśnienie. Świeże ziele wierzbówki (z której wytwarza się Iwan-czaj) ma właściwości przeciwkrwotoczne, dawniej używane w formie okładów na skaleczenia i rany. Regularne picie Iwan-czaju ma pozytywny wpływ na stan skóry i włosów.


Uważa się, że nie ma przeciwwskazań dla picia Iwan-czaju. Mogą go pić kobiety w ciąży i karmiące matki, dzieci, rekonwalescenci i osoby chore (również z problemami układu pokarmowego, jak wrzody czy zapalenie żołądka). Należy jednak przede wszystkim zachować umiar i kierować się indywidualnymi reakcjami organizmu.Jak przygotowywać Iwan-czaj?

Sposobów jest wiele – od szybkiego, pięciominutowego zalania wrzątkiem stromym ukropem do długiego staroruskiego – parzenia w samowarze.

Uniwersalny sposób - 1-2 łyżeczki Iwan-czaju wsypać do dzbanka, wlać 0,5 litra gorącej (80-90 stopni) wody i zaparzać pod przykryciem przez 10 minut. Potem napar można rozcieńczyć wrzątkiem. Najlepiej zaparzać w świeżej, źródlanej wodzie.

Administrator,
03.03.2019r
Nowa nazwa eliksiru cedrowego


Od lutego 2019 roku Eliksir Cedrowy zmienia nazwę... teraz oficjalnie będzie to Eliksir Megre.

Takie rozwiązanie jest spowodowane dążeniem firmy "Dzwoniące Cedry" do tego, by każdy producent związany z marką "Dzwoniące Cedry Rosji", ujawniał swoje imię na opakowaniu, a w ideale – nazywał produkt swoim imieniem, co zawiesza poprzeczkę wysoko jeśli chodzi o jakość.

Wygląd opakowania zmienia się na bardziej subtelny i elegancki, nawiązując stylem do olejków do kąpieli "Anasta"

Technologia i miejsce produkcji Eliksiru (Cedrowy Dom), jego smak, jakość i lecznicze właściwości pozostaną niezmienione. Tak samo objętość opakowań i cena.

Administrator,
22.02.2019r
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Witamy świątecznie!

Informujemy, że szyszki cedrowe z tegorocznych zbiorów są dostępne w sprzedaży, podobnie jak olej cedrowy z eliksirem cedrowym 5%, który w ostatnim czasie bije rekordy popularności.

W najbliższym czasie poszerzymy ofertę o nowe produkty, np. mydło cedrowe i olejek do kąpieli z eliksirem cedrowym – sprawdzajcie na bieżąco.

Dodatkowo, uruchomiliśmy stronę FACEBOOK,  gdzie możecie zostawiać swoje opinie i komentarze o produktach cedrowych - najciekawsze recenzje nagrodzimy!


Administrator,
29.12.2018r
OPÓŹNIENIA

W ostatnim miesiącu sklep był nieczynny.  Z tego powodu występują duże opóźnienia w realizacji zamówień i wysyłek. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.

Orzechy cedrowe i szyszki z tegorocznych zbiorów są jeszcze niedostępne, pojawią się prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia.

Administrator,
05.10.2018r
Wkrótce nowe produkty


Do sklepu wkrótce zawita kilka nowości, które rozgrzeją Was w nadchodzące jesienne chłody :-)

Pojawi się długo oczekiwany olej z żywicą cedrową w stężeniu 70%. Silnie rozgrzewający, znakomity na bóle mięśni i stawów, problemy skórne i trudno gojące się rany.

Do obecnych na stronie łyżeczek cedrowych dołączy ich nowa odmiana w kształcie piórka.

Dla fanów magicznych klimatów - twarde perfumy na bazie wosku,  inspirowane książkami Andrzeja Sapkowskiego z serii "Wiedźmin".  Bez alkoholu i konserwantów, za to o niezwykłym aromacie i nazwach - "Wilki Odyna", "Czarodziejka", "Kołysanka dla driady", "Krew smoka".


Z mniej wesołych nowości - otrzymaliśmy informację, że w tym roku urodzaj na orzechy cedrowe będzie naprawdę lichy. Oznacza to, że wzrosną ceny nie tylko na orzechy cedrowe i szyszki, ale również wszystkie produkty z nimi powiązane - olej cedrowy, eliksir i  wszystkie produkty zawierające komponenty cedrowe - kremy, szampony, pasty do zębów. Podwyżki cen nastąpią najpewniej od listopada.


Administrator,
06.09.2018r

Poprzednia [1] [2] [3] [4] [5] [6] Następna